Neexistuje místo, kde by zájemci o pedagogickou kariéru našli přehledné a aktuální informace. Projekt ZačniUČIT.cz to napravuje.

 

Na projektu stále pracujeme a připravujeme jeho spuštění v betaverzi. Jeho dotažení ale sami nezvládneme. Umíte nám pomoci? Napište!

 

ZačniUČIT.cz detailněji:

Projekt ZačniUČIT.cz jim nabídne databázi pedagogických studijních oborů

MŠMT nabízí databázi pedagogických oborů, ale v nepřístupné a nepřehledné podobě a navíc bez pedagogických minim. Pro uživatele jsou její vyhledávací kritéria matoucí a pro zájemce o dráhu učitele je obtížné ji dohledat. Na ZačniUČIT.cz budou mít všechno na jednom místě – s aktuálními informacemi, v moderním designu, který jim jejich rozhodování maximálně ulehčí.

Projekt ZačniUČIT.cz jim srozumitelně vyloží zákon

Každý učitel narazí na Zákon o pedagogických pracovnících, notoricky nesrozumitelný dokument, který ale jejich praxi bude hmatatelně ovlivňovat. Přečíst a pochopit ho je ale bez pomoci extrémně obtížné – třeba zmatkům v terminologii, která není napříč vzdělávací strukturou sjednocená. Na webu ZačniUČIT.cz najdou potenciální učitelé jednoznačnou a jasnou interpretaci.

Projekt ZačniUČIT.cz jim dá informace z terénu

Na webu budoucí učitelé najdou i Příručku začínajícího učitele, slovníček pojmů, moderovanou poradnu. S webem ZačniUČIT.cz jim chceme ulehčit a zpříjemnit složité rozhodování.

Udržitelnost projektu a další rozvoj projektu

Finanční soběstačnost projektu bychom výhledově mohli zajistit rozdělením portálu na veřejnou, zdarma dostupnou, a rozšířenou verzi za úplatu. Jednou z možností je rozšíření webu o část, která by umožnila propojit nadšené mladé učitele hledající práci a ředitele škol s nedostatkem zaměstnanců. Portál ZačniUČIT.cz by mohl výhledově shromažďovat i hodnocení jednotlivých institucí, případně ukazovat příběhy lidí, kteří se rozhodli začít učit.

 

Logo sociálního fondu EU  Logo Nadace Vodafone Česká republika