Proč do toho jít?

Jestli sám/sama pořád váháš, můžeš si přečíst, proč jsme do toho šli my ostatní.

Dominik V., student Historie na FF UK, koordinátor Výluky:

Již od střední školy mě přitahovalo učit, ale ve chvíli rozhodování, na kterou vysokou školu jít, jsem si vybral obor historie na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Postupem času, i pod vlivem mých aktivit v kobyliské farnosti spravované kongregací Salesiánů Dona Bosca, kteří se věnují mládeži, ve mně dozrávala (a stále dozrává) chuť pracovat s mladými lidmi. Když přišla možnost zapojit se do zakládání spolku Výluka, rád jsem ji využil, protože mi poskytovala příležitost, jak definitivně přijít na to, jestli mám učit.

 

Aneta K., studentka Pojišťovnictví a bankovnictví na VŠE, šéfka účetnictví Výluky:

Přístup, kterým vyučovali někteří pedagogové, kteří mě učili na základní a střední škole, byl odučit a jít. Jestli se Výluce povede dostat do škol pedagogy, kteří tento trend změní, chtějí učit, baví je to a umí předat efektivně informace, tak to bude pro mě úspěch.

 

Sandra F., StuNoMe FF UK, koordinátorka Výluky:

Vždycky mě bavilo doučovat i učit, ale říkala jsem si, že jsou lepší způsoby, jak změnit svět, než jít na pedagogickou fakultu a stát se učitelkou. Později jsem to musela přehodnotit, když jsem si pořádně uvědomila, že to, jací jsme my i společnost kolem nás, je dáno z velké části naší výchovou. Neexistuje lepší způsob, jak změnit svět k lepšímu, než podílet se na vzdělávání dalších generací a jejich výchově v dobré lidi.

 

Jana F., PřF UK, koordinátorka Výluky:

I když aktuálně už pracuji a dopisuji diplomovou práci v rámci oboru molekulární biologie, učení a vzdělávání jsou mou velkou láskou. Řídím se krédem – nevadí, když nakonec učit nebudu, ale pokud dostanu do škol alespoň 10 skvělých učitelů, budu spokojená.