České školství se potýká s nedostatkem motivovaných učitelů.
Ve Výluce to měníme.

Budujeme komunitu začínajících i zkušených učitelů, nabízíme jim příležitost k setkávání a vzájemnému obohacování. Pedagogové nedostávají podporu a péči, jakou si zaslouží, protože školy nemají na další vzdělávání a seberozvoj učitelů kapacitu. My se snažíme, aby se do kabinetu vraceli rádi.

Míříme i na ty, kteří nad pedagogickou kariérou teprve přemýšlí. Zájemcům o učitelství poskytujeme možnost, jak si práci před tabulí vyzkoušet v reálném školním provozu. Kromě toho jim radime, kde si mohou pedagogické vzdělání doplnit a provedeme je mezi složitými zákony i úskalími při startu vlastní praxe.

Osud učitelů nám není lhostejný, i proto, že řada z nás sama učí. Snažíme se ukázat, že kariéra učitele má smysl a zaslouží si společenskou prestiž. Když budou učitelé ve své práci spokojení, poznají to i jejich žáci. A nakonec na tom vydělá celá společnost.

Učitelství je podle nás mnohem více než povolání hlavně poslání. Taky si myslíme, že se vyplatí dát možnost těm, kdo se z nějakého důvodu nechtějí stát učiteli na plný úvazek, aby zjistili, že učení může být i koníček na pár hodin týdně, kterým může člověk změnit život k lepšímu nejen desítkám dětí, ale i sobě samému.