Napište nám
info@vyluka.org

Autenticita
Nepřetvařujeme se, vycházíme z osobních zkušeností. Děláme věci, které schází nám samotným, místo složitých termínů radši používáme emoji. Máme zkušenosti, ale neříkáme, že víme všechno.

Nadšení
Všechno, co děláme, vyvěrá z neutuchající snahy dělat něco víc. Na školství nám osobně záleží a jeho rozvoj je pro nás důležitý. A naši energie chceme předávat i dál.

Péče
Vytváříme komunitu, prostor pro předávání a výměnu zkušeností. Podporujeme, pomáháme a doprovázíme všechny, kteří to potřebují a chtějí – v rámci našich sil a možností. Nejen praxe a informace, ale i emoce a lidskost. A když nevíme, nasměrujeme dál.

Společenská odpovědnost
Myslíme si, že kvalitně vzdělání občané tvoří otevřenou společnost, ve které se mohou všichni svobodně realizovat a rozvíjet. Školství nejen předává informace, ale taky vychovává. Pedagogičtí pracovníci mají významný podíl na podobě veřejného i soukromého života a stojí za to je podporovat.

Otevřenost
Vzdělání se týká nás všech. Ve Výluce nediskriminujeme – neřešíme společenské postavení, gender, sexualitu, barvu kůže nebo vyznání. V rámci našich možností se snažíme vyjít vstříc všem. Chceme rovný přístup ke vzdělávání a taky se nebráníme se novým myšlenkám a názorům. Vítáme dialog i diskuzi.