Komunita začínajících učitelů

Začínající učitelé postrádají bezpečný prostor, kde by si mohli nejen osvojit praktické nástroje pro práci se školní třídou, ale také sdílet své úspěchy, neúspěchy i problémy s kolegy a odborníky. My jim ho nabízíme – pomocí dvou unikátních programů.


💎Víkendová setkání⭐

Náš unikátní program se odehraje během dvou víkendů – 22. a 23. listopadu 2019 a 13. až 15. března 2020.

Setkání jsou určená pro uzavřenou skupinu 15 učitelů a učitelek, první bude o profesním rozvoji, druhé o tom osobním. Těšit se můžete na workshopy, mentoring, koučování i důvěrný prostor pro sdílení. Chceme vytvořit bezpečný prostor, kde si nejen osvojíte praktické nástroje pro práci se školní třídou, ale také můžete sdílet své úspěchy i problémy s kolegy a odborníky. Intenzivněji a osobněji, než to umožňují časově omezené workshopy.
Víc vám řekne Jana:

 

Jak to bude vypadat?

1. Setkání „Já v roli učitele“

(V Praze, ubytování nezajišťujeme – ale pokud to brání vaší účasti, ozvěte se na info@vyluka.org a vymyslíme něco)
22. listopadu – 17:00 – 19:00
23. listopadu – 9:00 – 20:00

Během pátečního večera a sobotního dne vám nabídneme sérii workshopů a odborných setkání, během nichž budete moci lépe uchopit komplexnost, kterou role učitele představuje. Budeme se společně věnovat vedení třídy, přípravě materiálů do hodin, vašim vnitřním i vnějším autoritám či dramatické roli učitele. Můžete se těšit třeba na vypravěče Martina Haka nebo kouče Lukáše Radostného a Martina Sedláčka.

2. Setkání „Já versus já v roli učitele“

(Bílý potok pod smrkem v Jizerských horách, ubytování zajišťujeme)
13. března v pátek v podvečer odjedeme
15. března v neděli odpoledne se vrátíme

V druhém víkendovém setkání se zaměříte hlavně sami na sebe. Bude to spíše o vašem osobním rozvoji a proběhne i sdílení v rámci skupiny nejen začínajících učitelů. Toto víkendové setkání proběhne mimo Prahu o víkendu 14. a 15. března 2020, vyrazíme v pátek v podvečer a zpět se vrátíme v neděli odpoledne. Prakticky po celou dobu vám zde bude k dispozici zkušený mentor. Víkend mimo Prahu nám umožní se společně potkat i trochu neformálně, třeba u ohně či piva.

Na závěr programu proběhne společná evaluace pod vedením zkušeného kouče. Ta se odehraje v červnu (na konkrétním datu se domluvíme). Shrneme s vámi vaše zkušenosti, pomůžeme vám je reflektovat a připravit vás tak na další školní rok!


Kolik mě to bude stát?

Celý program vás přijde na 2500 Kč (2 víkendová setkání, ubytování mimo Prahu, závěrečná evaluace).

To je možné jen díky podpoře Nadačního fondu Avast a Nadačního fondu Zeměkvět a taky proto, že se jedná o pilotní ročník. Nebudeme mlžit, je to i finančně výhodná nabídka 👑

Pokud se ale nacházíte v tísnivé finanční situaci a přesto byste se rádi zúčastnili, napište a zkusíme něco vymyslet – chápeme, že svoje zázemí si ne vždycky můžeme vybrat.

 

👉Přihlásit se👈

 


 

Série workshopů

Během podzimu proběhnou 4 workshopy. Jejich cílem je podpořit začínající učitele v jejich praxi, rozšířit jim znalosti a dovednosti v tématech, která musí každodenně řešit. Odnesou si teoretický i praktický vhled a budou moci sdílet své zkušenosti.

Workshopy připravujeme jako navazující sérii pro uzavřenou skupinu 15 motivovaných účastníků a účastnic. Témata spolu souvisejí a vzájemně se prolínají. V uzavřené skupině vznikne důvěrný prostor pro sdílení a spolupráci. Během navíc během čtyř setkání účastníci budou moci navázat kontakt, který přetrvá i po skončení podzimních workshopů.

Díky podpoře Magistrátu hlavního města Prahy jsou workshopy zdarma. (přihlášky jsme už uzavřeli, ale když se přidáte do našeho newsletteru, pokud se místo uvolní, dáme vám vědět)

Tady je harmonogram:

26. září – Úspora energie a práce se stresem: Mgr. et MgA. Martin Sedláček

24. října – Já a autorita či autority: Mgr. Kristina Pernicová

21. listopadu – Jak naslouchat a lépe komunikovat: Radka Schillerová, MBA

12. prosince – Hodnocení, sebehodnocení: PhDr. Martin Rusek, Ph.D.