(pokud jste přišli pro workshopy bežte na https://www.vyluka.org/workshopy)

Komunita začínajících učitelů

Začínající učitelé postrádají bezpečný prostor, kde by si mohli nejen osvojit praktické nástroje pro práci se školní třídou, ale také sdílet své úspěchy, neúspěchy i problémy s kolegy a odborníky. My jim ho nabízíme – pomocí dvou unikátních programů.


💎Víkendovky (právě běží)⭐

Setkání (říkáme jim víkendovky) jsou určená pro uzavřenou skupinu 15 učitelů a učitelek. První je o profesním rozvoji, druhé o tom osobním. Jejich součástí jsou workshopy, mentoring, koučování i důvěrný prostor pro sdílení. Chceme vytvořit bezpečný prostor, kde si učitelé nejen osvojí praktické nástroje pro práci se školní třídou, ale také mohou sdílet své úspěchy i problémy s kolegy a odborníky.

Jak vypadala první víkendovka?

Téma bylo „Já v roli učitele“ a proběho 22. a 23. listopadu 2019.

Během pátečního večera a sobotního dne jsme se věnovali vedení třídy, přípravě materiálů do hodin, vnitřním i vnějším autoritám či dramatické roli učitele. Lektoroval vypravěč Martin Hak, koučové Lukáše Radostného a Martina Sedláčka, Renata Šagátová nebo Eva Čechová.

Informace k druhému setkání „Já versus já v roli učitele“

(Bílý potok pod smrkem v Jizerských horách, ubytování zajišťujeme)
13. března v pátek v podvečer odjedeme
15. března v neděli odpoledne se vrátíme

V druhém víkendovém setkání se zaměříte hlavně sami na sebe. Bude to spíše o vašem osobním rozvoji a proběhne i sdílení v rámci skupiny nejen začínajících učitelů. Toto víkendové setkání proběhne mimo Prahu o víkendu 14. a 15. března 2020, vyrazíme v pátek v podvečer a zpět se vrátíme v neděli odpoledne. Prakticky po celou dobu vám zde bude k dispozici zkušený mentor. Víkend mimo Prahu nám umožní se společně potkat i trochu neformálně, třeba u ohně či piva.

Na závěr programu proběhne společná evaluace pod vedením zkušeného kouče. Ta se odehraje v červnu (na konkrétním datu se domluvíme). Shrneme s vámi vaše zkušenosti, pomůžeme vám je reflektovat a připravit vás tak na další školní rok!

Bude to znova?

Ano! Na příští rok plánujeme spuštění dalšího běhu. Sledujte naše sociální sítě nebo se přidejte do 👉 newsletteru 👈 a nic vám neunikne!

 


 

Série workshopů

Během podzimu proběhly 4 workshopy. Jejich cílem je podpořit začínající učitele v jejich praxi, rozšířit jim znalosti a dovednosti v tématech, která musí každodenně řešit. Odnesou si teoretický i praktický vhled a budou moci sdílet své zkušenosti.

Workshopy jsme připravili jako navazující sérii pro uzavřenou skupinu 15 motivovaných účastníků a účastnic. Témata spolu souvisejí a vzájemně se prolínají. V uzavřené skupině vznikl důvěrný prostor pro sdílení a spolupráci. Během navíc během čtyř setkání účastníci a účastnice mohli navázat kontakt, který přetrvá i po skončení podzimních workshopů.

Detailní informace o workshopech se přestěhovaly na https://www.vyluka.org/workshopy