Záleží nám na tom, kdo a jak učí. Nezisková organizace Výluka, z.s. je od roku 2016 nejen inkubátorem motivovaných učitelů a učitelek, ale také nabízí podporu pro ty, kteří už za katedrou nějaký čas strávili.

Co děláme

V našem hlavním programu Zkus UČIT si mohou zájemci o pedagogickou dráhu vyzkoušet učitelství na vlastní kůži – poskytneme jim teoretickou a metodickou přípravu, prostor k seberozvoji a nakonec stráví týden v reálném provozu na partnerské základní škole. Když se rozhodnou na dráhu učitele nastoupit, pomůžeme jim s výběrem pedagogické kvalifikace.

  • Za dva roky trvání prošlo programem 20 účastníků, z nichž 1/4 již aktivně působí ve školství
  • Spolupracovali jsme s více než 50 učiteli na 10 školách
  • Naši účastníci učili více než 1000 dětí

Podpůrná infrastruktura pro začínající učitele u nás není dostatečná. Ve Výluce se to snažíme alespoň částečně napravit. Pro čerstvé pedagogy pořádáme workshopy. Během nich se dozví praktické znalosti, tipy pro seberozvoj a dostanou prostor pro sdílení vlastních zkušeností. Budujeme komunitu – naše workshopy jsou prostor pro setkávání i výměnu zkušeností.

  • Uspořádali jsme pro učitele workshop o duševním zdraví
  • Ukázali jsme jim inovativní výukové aktivity
  • Naše akce jsou přístupné zdarma

Připravujeme

Každá česká vláda zmiňuje, že má vzdělávání jako prioritu. Ministerstvo školství přesto dosud nemá místo, kde by zájemci o pedagogickou kariéru našli přehledné a aktuální informace. Projekt ZačniUčit.cz to chce napravit a ulehčit rozhodování těm, kteří váhají, jestli se stát učitelem. ZačniUčit.cz připravujeme v rámci akcelerátoru Laboratoře Vodafone.

Líbí se vám Výluka? Budeme rádi, když zvážíte finanční podporu!