Report z Červeného Kostelce

Jako tým účastnící se prezenční výluky jsme se poprvé setkali na iniciační schůzce v prostorách spolku Výluka v Hybernské. Tato schůzka posloužila k prvnímu seznámení nejenom s organizátory a jednotlivými účastníky Výluky, ale i se samotným programem na další tři měsíce. Náš tým měl celkem 5 členů – Rebeku, Katku K. (KK), Katku Z. (KZ), Davida a Marka – pocházejících z různých fakult a univerzit ČR a SR. Dohromady jsme chtěli svými znalostmi a odhodláním pokrýt rozsah učiva dějepisu, občanské výchovy, angličtiny, biologie, matematiky a fyziky.
(Pokračování textu…)

Reportáž z výluky první skupiny s krycím názvem Rudá armáda

(Na úvod bychom asi měli vysvětlit, proč jsme přijali jméno tak kontroverzní povahy a nepochybně špatné pověsti. Na historicky první iniciační schůzi Výluky jsme byli rozdělení do skupin podle námi vybraných předmětů, které bychom rádi učili. Našemu týmu byla přidělena barva červená a od té je to k rudé už jen krůček. V rámci utužení týmového ducha jsme se jednoho krásného říjnového večera překřtili na Rudou armádu, jelikož jsme tušili, že nás čekají krušné časy, kdy každého soudruha bude třeba.
(Pokračování textu…)

Přichystali jsme výluky na letní semestr, třikrát sláva!

S radostí dáváme na vědomí, že v průběhu února se budete moci přihlašovat na výluky v letním semestru. Co to všechno obnáší?

Pokud toho o Výluce moc nevíš a nejsi si ještě úplně jistý/jistá, že chceš svěřit svůj život do našich rukou, zastav se 23. ledna v 17:00 ve Standard Café na informační schůzce, kde ti odpovíme na všechny tvoje zvědavé, praktické i kritické dotazy.

(Pokračování textu…)

Eduína?!

Rok 2016 je pro projekt Výluka opravdu přelomovým. Založili jsme spolek, ustálil se nám organizační tým, připravujeme první týmy na výluky a trochu o sobě dáváme vědět. Popostrčeni od samotného EDUinu jsme projekt nominovali na cenu Eduína 2016 zaměřené na ocenění inovativních projektů ve vzdělávání. Spolu s námi bylo nominováno dalších osmaosmdesát projektů, z nichž odborná porota vybrala devět finalistů. Když jsme mezi finalisty viděli Výluku, pochopili jsme, že v tomto bodě končí legrace. Doposud jsme vše dělali jen tak sami na koleně a řídili se hlavně vlastní intuicí a doporučeními od spřízněných projektů a kamarádů. Ale co teď? Všimla si nás i odborná veřejnost a vypadá to, že se jim náš projekt dokonce líbí! Panika!

(Pokračování textu…)

Výluka na Studentském Majálesu

Stavte se za námi na Studentský Majáles

Nebo už jste tu byli? A chtěli byste nás hrozně zkritizovat? Hrozně pochválit? Něco nám doporučit nebo se zeptat? Prosíme, udělejte to.

http://bit.ly/1SDNwdw