Záleží nám na tom, kdo a jak učí, a zlepšujeme to už od r. 2016. Pro budoucí i současné pedagogické pracovníky pořádáme workshopy, tvoříme komunitu – ta nabízí podporu pro začínající učitele i pro ty, kteří už za katedrou nějaký čas strávili.

Učitelství je podle nás mnohem více než povolání hlavně poslání. Tím naším je dostávat do školství a udržet v něm motivované učitele a další pedagogické pracovníky. Chceme, aby učitelé inspirovali k poznávání, ne od něj odrazovali.


Tohle je aktuální složení Výluky. Začali jsme ve dvou jako nesmělý studentský spolek, dnes má tým Výluky 10 členů a našimi programy a akcemi prošlo už více než 150 zájemců o učitelství a začínajících učitelů.

Jak Výluka vznikla?

“Na kamarádském výletě do Londýna jsme se seznámily s programem TeachFirst, který umožňuje vyzkoušet si učit „nanečisto“. To nás nadchlo! Shodly jsme se, že jsme obě delší dobu přemýšlely, že by nás bavilo učit, ale nebyly jsme si tím jisté. A tak jsme v roce 2015 našly další zájemce o učitelství a o rok později vyjeli na první školu do Poběžovic a založili spolek. Zjistili jsme, že lidí v naší situaci je mnohem víc, proto jsme se rozhodli skvělou zkušenost umožnit i ostatním. Změnit české školství ovšem vyžaduje mnohem více úsilí – a když jsme zjistili, že naše aktivity na něj mají reálný pozitivní dopad, nezbylo, než se mu věnovat naplno. :)”

Jana a Sandra, zakladatelky

 

Celý tým
Sandra Ort Feyglová – předsedkyně, zakladatelka
Jana Fryzelková – předsedkyně, zakladatelka
Ondřej Sliš – PR a komunikace
Dagmar Ašková – produkční
Ondřej Trhoň – komunikace, spin-offy
Radka Planková – administrativa
Marek Tejc – technická podpora
Veronika Matějčková – Učitelské projekty
Mahulena Kopecká – Twitter
Vojtěch Hojný – ZačniUČIT.cz

Naše dokumenty