Eduína?!

Rok 2016 je pro projekt Výluka opravdu přelomovým. Založili jsme spolek, ustálil se nám organizační tým, připravujeme první týmy na výluky a trochu o sobě dáváme vědět. Popostrčeni od samotného EDUinu jsme projekt nominovali na cenu Eduína 2016 zaměřené na ocenění inovativních projektů ve vzdělávání. Spolu s námi bylo nominováno dalších osmaosmdesát projektů, z nichž odborná porota vybrala devět finalistů. Když jsme mezi finalisty viděli Výluku, pochopili jsme, že v tomto bodě končí legrace. Doposud jsme vše dělali jen tak sami na koleně a řídili se hlavně vlastní intuicí a doporučeními od spřízněných projektů a kamarádů. Ale co teď? Všimla si nás i odborná veřejnost a vypadá to, že se jim náš projekt dokonce líbí! Panika!

Zkusíme to! zdroj: fb Výluka

S těmito pocity jsme ve složení Aneta K., Dominik, Sandra a Jana vyrazili 1. prosince 2016 na slavnostní vyhlášení letošní Eduíny. V seznamu hostů jsme zahlédli jména profesora Sokola a dalších pro vzdělávání významných osobností, a i proto jsme si sedli co nejvíce dozadu. Jsme přece zatím jen taková “děťátka”, můžeme se vůbec srovnávat s projekty vedenými například Masarykovou univerzitou či DOXem? Došlo na vyhlašování Cen veřejnosti, samozřejmě, že jsme trochu doufali, že se umístíme alespoň na třetím místě. To však získal Science Slam, čímž naše naděje vesměs opadly. Druhé místo obsadila Badatelna, takže naše poslední šance byly pryč.

A pak došlo na lámání chleba. První místo? Moderátor říká něco jako projekt Výluka spolku Výluka! Cože? Panika č. 2! Dominik a Aneta byli naštěstí pohotoví a ihned vyrazili pro cenu. Jana a Sandra se pomalu trousily za nimi. Další dění bylo trochu v mlze – děkujeme, čekáme na vyhlášení cen odborné poroty a osobnosti vstupující do auly slávy. S půlhodinovým zpožděním nám všem došlo, co se vlastně stalo a co to pro nás znamená. Myšlenka, kterou v sobě nosíme už skoro dva roky, které jsme postupně dávali pevnější obrysy a cíle, byla v takové míře oceněna veřejností. Z úvah nad budoucností nás naštěstí vytrhl konec oficiálního ceremoniálu následovaný sdílením zkušeností s dalšími projekty a lidmi.

eduina2“Můžu se zeptat? Vy jste to opravdu nečekali, že?” zdroj: EDUin

Chceme poděkovat všem, kteří nám pomáhají, dávají nám tipy, učí nás učit a stále to s námi nevzdali. Ocenění nám všem dodalo velkou motivaci pokračovat dál a zkusit se z kolena posunout k systematičtější práci, a udělat tak z nadšeneckého projektu pár přátel projekt dlouhodobý a trvale udržitelný. Jinými slovy ukázat, že za toto ocenění Výluka opravdu stojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *